Hezké domy – Lovosický dnešek

Společnost HEZKÉ DOMY s.r.o. je již 5. rokem provozovatelem stejnojmenného pobytového zařízení odlehčovacích služeb v Lovosicích. Pro koho tu jsme a co to vlastně znamená odlehčovací služba?

Pokusím se vše vysvětlit na konkrétních příkladech. Určitě jste se někdy setkali s lidmi, říkejme jim „pečující“, kteří se starají o své rodiče, prarodiče, postižené či nemocné dospělé děti, manžela, manželku, a takto bych mohla jmenovat kohokoliv z rodiny či blízkého okolí, kdo vyžaduje neustálou péči. Ta je zpravidla velmi náročná a nepřetržitá. Občas si i oni zaslouží vypnout, odjet na dovolenou, zrekonstruovat byt, v horším případě potřebují sami zdravotní péči spojenou s pobytem v nemocnici.

Pak začnou řešit největší problém, kam s ním, s opečovávaným. V tomto případě se nabízejí jako nejvhodnější řešení odlehčovací služby, které zajišťují krátkodobé pobyty osobám se sníženou schopností péče o vlastní osobu a vyžadují dohled 24 hodin denně. Jsme vlastně taková ošetřovatelská „LDNka“. Kdo tedy nejčastěji bývá naším klientem? Jsou to osoby se zdravotním postižením ve věku od 19ti let a senioři z celého Ústeckého kraje, výjimečně i ze Středočeského kraje nebo z Prahy. Největší skupinu tvoří senioři s psychickým onemocněním jako je demence či Alzhaimerova choroba, dále zde máme osoby po cévních mozkových příhodách, úrazech, jako je zlomenina krčku kosti stehenní, mladší klienti po autonehodách či s chronickým onemocněním. Většinou mají pohybové omezení. Přijímáme i osoby s mentálním postižením.

Pobyt v HEZKÝCH DOMECH může být od 1 noci, jsme pobytové zařízení, po dobu nezbytně nutnou. Našim klientům poskytujeme ubytování, stravování, pečovatelské služby a ošetřovatelskou a rehabilitační péči v rozsahu odpovídajícím jejich aktuálnímu zdravotnímu stavu a uspokojení potřeb. Ve všední den jsou pro klienty připraveny dopolední aktivizace, kde kromě výtvarných činností trénují paměť, čtou časopisy, luští křížovky a cvičí. Mezi oblíbené aktivity patří odpolední vycházky po Lovosicích. Každý měsíc pořádáme oslavu jmenin a narozenin s drobnými dárky pro naše oslavence.

Před 5 lety jsme začínali se 17 lůžky, dnes je naše kapacita 30 lůžek a jsme téměř stoprocentně zaplněni. Ročně uspokojíme na 80 klientů, v letošním roce předpokládáme prolomení stovkové hranice, neboť do konce srpna jich bylo již 92. Postupně se snažíme zlepšovat prostředí pro klienty, aby se u nás cítili jako doma, o to víc nás těší opakované pobyty klientů, což svědčí o důvěře pečujících k nám a spokojenosti s naší péčí.

Pobytové zařízení odlehčovacích služeb HEZKÉ DOMY s.r.o.

Společnost HEZKÉ DOMY s.r.o. je provozovatelem a poskytovatelem pobytového zařízení sociálních služeb. Hlavním předmětem naší činnosti jsou odlehčovací služby, to znamená, že umožňujeme rodinám, které dlouhodobě pečují o rodiče, sourozence nebo partnera se zdravotním, tělesným, duševním či mentálním postižením, odpočinek.

Ústecký deník

Společnost HEZKÉ DOMY s.r.o. je jako registrovaný poskytovatel sociálních služeb provozovatelem pobytového zařízení od- lehčovací služby. Hlavním předmětem naší činnosti je nabídka odlehčovacích pobytů.

Celý článek zde >>